Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / HORİZON2020 PROJELERİNDE KOORDİNATÖR BAŞARISI YEŞİLOVA HOLDİNG EKİBİNİN OLDU!

HORİZON2020 PROJELERİNDE KOORDİNATÖR BAŞARISI YEŞİLOVA HOLDİNG EKİBİNİN OLDU!

Yeşilova Holding’in koordinatör olarak teknik altyapısını kurguladığı, konsorsiyumu oluşturduğu ve çalışmaların başlangıcını yaptığı ALBATROSS Projesi, Avrupa Komisyonu tarafından fonlanmaya hak kazanmıştır. Proje, aynı çağrı kapsamında başvurusu yapılmış 14 farklı uluslararası konsorsiyumun hazırladığı proje önerileri arasından desteklenmeye değer görülen 4 proje arasında seçilmiştir.

Bu büyük başarıyı gerçekleştirmiş; Yeşilova Holding A.Ş.’i ve Yönetimini, Ar-Ge Merkezini, Ar-Ge Merkezi Müdürü Sn. Gökhan Tekin’i; Ar-Ge Projeleri ve Teknoloji Araştırma Yöneticisi Sn. Necdet Çaparı, Yeşilova Holding A.Ş. Ar-Ge Merkezi’nde ilgili dönemde projenin liderliğini yapan ekip arkadaşımız E. Erkin BİLALOĞLU’nu ve Yeşilova Holding A.Ş. Ar-Ge Merkezi çalışanlarını gönülden tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Proje kapsamında elektrikli ve hibrit-elektrikli binek araç piyasasına yenilikçi çözümleri ile yön verecek, modüler, hafif, menzili arttırılmış, yeni nesil termal yönetim sistemleri ile hızlı şarj edilebilir, uygun maliyetli, verimli ve güvenilir batarya sistemlerinin geliştirilmesi planlanmaktadır. 10 ülkeden toplam 21 ortağın yer aldığı projede Türkiye’den koordinatör Yeşilova Holding A.Ş.’nin dışında FEV TR Otomotiv, Ford Otomotiv Sanayi ve Mercedes-Benz Türk A.Ş. firmaları da vardır.