Ana Sayfa / Haberler / TÜBİTAK PATENT LİSANS DESTEĞİ PORTFÖYÜMÜZ

TÜBİTAK PATENT LİSANS DESTEĞİ PORTFÖYÜMÜZ

Ülkemizde son yıllarda Ar-Ge’ye ve yenilikçiliğe önemli yatırımlar yapılmakta, bunu destekleyici yeni teşvikler devreye alınmaktadır. TÜBİTAK tarafından yayınlanan Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı’nda amaç üniversitelerde, araştırma kurumlarında ve teknoloji geliştirme bölgelerinde geliştirilen patentli teknolojilerin sanayiye aktarılmasını sağlamaktır. Çağrıda, üniversiteler, araştırma altyapıları, teknoloji geliştirme bölgesi şirketleri ve teknoloji transfer ofisleri Teknoloji Sağlayıcı Kuruluş olarak nitelendirilmektedir. Müşteri Kuruluş ise Teknoloji Sağlayıcı Kuruluşun hak sahibi olduğu ve ulusal veya uluslararası patentler ile korunan teknolojileri lisanslama ya da devir yolu ile edinerek ekonomik değer oluşturmayı hedefleyen ve Türkiye’de yerleşik sermaye şirketi olarak tanımlanmıştır. Çağrı kapsamında bir Müşteri Kuruluş en az bir Teknoloji Sağlayıcı Kuruluşun ortak başvurması beklenmektedir.

Bu çağrı kapsamında yararlanılmak üzere uygun bulunan patentlerden oluşturduğumuz ekteki patent portföyünü bilgilerinize sunarız. Çağrı hakkında daha detay bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme Çağrısı Duyurusu: https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/patent-tabanli-teknoloji-transferi-destekleme-cagrisi-patent-lisans-2020-1-acildi

Firmanızın ilgisini çekecek patentlerle ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz ya da çağrı hakkında sorularınız için aşağıdaki iletişim bilgilerinden Mustafa Bey ya da  Sevcan Hanım ile iletişime geçebilirsiniz.

 

TÜBİTAK Patent Lisans Desteği Portföyümüz için tıklayınız.

 

Mustafa Yetkin AYDINLI

Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü

0224 – 280 85 70  Dahili: 120

 

Sevcan KALENDER

Fikri Mülkiyet Hakları Koordinatörü

0224 – 280 85 70  Dahili: 121