Ana Sayfa / Bültenler / Ekim 2019 E-Bülten / Bizden Haberler_Ekim19 / TÜBİTAK 1512 TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ BİGG ULUKOZA ÜNİVERSİTELERDE TANITILDI

TÜBİTAK 1512 TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ BİGG ULUKOZA ÜNİVERSİTELERDE TANITILDI

Teknoloji Tabanlı iş fikirlerinin ticari bir prototipe dönüşmesi amacıyla TÜBİTAK tarafından girişimci aday ekiplere verilen 1512 BİGG (Bireysel Genç Girişim) Programı’nın 2019 yılı 3. Çağrısı ULUKOZA Uygulayıcı Kuruluşu tarafından açılmıştır.

11 Kasım 2019 tarihine kadar devam edecek başvurular sonucunda girişimci ekiplerin başvuruları değerlendirilecek ve ofis, mentörlük, danışmanlık ve eğitim hizmetleri sonucunda girişimci aday ekipler ile iş planları oluşturularak TÜBİTAK ’a değerlendirilmesi amacıyla iletilecektir. Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin markası olan ULUKOZA hizmet verdiği girişimcilerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

TÜBİTAK 1512 BİGG Programının tanıtımı amacıyla da Ekim ayında Güney Marmara’daki Üniversitelere ziyaretler gerçekleştirilmiştir. Bu amaçla Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Balıkesir Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencilerine verilen seminerler ile TÜBİTAK 1512 BİGG programının tanıtımı yapıldı.