Duyurular
Ana Sayfa / Etkinlikler / TÜRKİYE TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI

TÜRKİYE TEKSTİL VE KONFEKSİYON SEKTÖRÜNDE ULUSLARARASI AR-GE PROJE PAZARI

uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) desteği ile 2009 yılından beri düzenlenmekte olan Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği bu yıl 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yeni konsepti ile düzenlenecektir.

10 yıldır yürütmekte olduğumuz etkinliğimizde üniversite-sanayi iş birliği, proje fikirlerinin ticarileşmesi ve inovasyon ile desteklenen Ar-Ge faaliyetlerinin hayata geçirilmesi anlamında önemli başarılara vesile olduk. Ancak, ülkemiz ihracatını ve tekstil ve konfeksiyon endüstrisini hep daha ileriye taşımak istediğimizden; bu yıl girişimcilik odaklı, ticarileşmeye dönük ve sanayiye direkt uygulanabilir bir konsept ile girişimci adaylarımızın proje başvurularını bekliyoruz.

Titizlikle yürüttüğümüz ve saha çalışmaları ile desteklediğimiz hazırlık süreçlerimizde sanayicimizi daha yakından tanıma ve bizlerden beklentisini anlama fırsatı elde ettik. Bu anlamda, projelerin odaklanacağı alanları direkt olarak sanayicimizin beklentisi ile şekillendirdik.
Yüksek teknoloji ile katma değeri yüksek ürünler ve ihracat hedeflerimizin aynı paydada buluşacağı yeni konseptimizde “TechXtile Start-Up Challenge” olarak ilerleyeceğiz. Proje başvurusunda bulunan katılımcılarımızı organizasyonumuzun ilk aşamasından itibaren eğitecek ve ülkemizin ihracat hedeflerine katkı sağlamaya yönelik çalışmalar yapmalarına vesile olacağız.
18 yaşını tamamlamış herkesin katılabileceği 11. Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı etkinliğimize ilişkin detaylı bilgiye (odaklanılacak teknolojik alanlar, başvuru koşulları, vb)  http://www.techxtile.net/ web sayfasından ulaşılabilmekte olup, bilgilerinizi ve katılımlarınızı bekleriz.