Duyurular
Ana Sayfa / Bültenler / Şubat 2019 E-Bülten / Bizden haberler_Şubat19 / PROF. DR. FUAT SEZGİN VIII. BİLGİLENDİRME VE AR-GE GÜNLERİ

PROF. DR. FUAT SEZGİN VIII. BİLGİLENDİRME VE AR-GE GÜNLERİ

VIII. Prof.Dr. Fuat Sezgin Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri 18-19 Mart 2019 tarihlerinde Bursa Uludağ Üniversitesi, Prof.Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde düzenlenecektir. Bu etkinlik ile Üniversitelerimizde yürütülmekte olan veya yürütülmesi planlanan akademik çalışmaların ve ticarileşme potansiyeli olan yeni fikir ve projelerin üniversite akademik birimleri, paydaş üniversiteler ve araştırma merkezleri, kamu, sanayi ve özel sektörle paylaşılarak etkin çalışma gruplarının oluşturulması, proje çıktılarının lisanslanması ve ürüne dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Etkinlik kapsamında üniversite, sanayi, özel sektör ve kamu temsilcileri devam eden AR-GE çalışmalarını, yüksek lisans ve doktora tezi kapsamındaki çalışmalarını, patentlerini ve yeni fikirlerini hazırladıkları posterlerle tüm katılımcılara sunabilme olanağına sahip olacaklardır.

Etkinliğimize kayıt olmak ve proje fikirlerinizi poster olarak sunmak üzere http://arge.uludag.edu.tr adresinden daha ayrıntılı bilgi alınabilmektedir.

Akademik çalışmanız ya da iş fikriniz ile ilgili patent alımı düşünüyorsanız, patent uzmanlarımızdan randevu alarak konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Patent başvuruları 30 dakika ile sınırlı olup 2 gün boyunca düzenlenecektir. Son başvuru tarihi 13 Mart 2019’dur. Randevu almak için tıklayınız.