Duyurular
Ana Sayfa / Bültenler / Mayıs 2018 E-Bülten / Bizden Haberler_Mayıs18 / TECHUP BURSA HIZLANDIRICI PROGRAMI GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILARI BİR ARAYA GETİRDİ

TECHUP BURSA HIZLANDIRICI PROGRAMI GİRİŞİMCİ VE YATIRIMCILARI BİR ARAYA GETİRDİ

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) ve Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen Bursa Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı (TechUP) kapsamında 15 Mayıs 2018 tarihinde organize edilen DEMODAY etkinliği, teknoloji tabanlı girişimci firmaları ve yatırımcıları bir araya getirdi.

Açılış konuşmalarının UÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslı Hockenberger, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülmez ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim tarafından gerçekleştirilen etkinliğe, kent protokolü, firma temsilcileri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından program kapsamında teknoloji tabanlı faaliyet gösterip büyümek isteyen firmaların mentorlar eşliğinde ‘Tech-Up Bursa Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı’na alınarak yatırımcı sunumlarının yapıldığı bölüm gerçekleştirildi. Etkinlikte ilk sunumu Masterlight Laser firması gerçekleştirdi. Firma, program süresi içerisinde aldığı yatırım ile TechUP Programı’nın hedeflediği sonuca ulaşarak teknolojisini ekonomik değere dönüştürmeyi başardığı için programın ilk başarılı çıktısı oldu.

Toplamda 10 firma adına sunum yapan yetkililer, Türkiye’nin önemli yatırımcı kuruluşlarından olan ACT, Vestel Ventures, TR Angels ve Growth Circuit temsilcilerinin sorularına yanıt verdi. Program, stant ziyaretleri ile sona erdi.