Duyurular
Ana Sayfa / Bültenler / Mart 2018 E-Bülten / Bizden Haberler_Mart18 / BEBKA TARAFINDAN DÜZENLENEN VE UÜ-TTO TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN TECHUP TEKNOLOJİ ODAKLI HIZLANDIRICI PROGRAMI BAŞLADI

BEBKA TARAFINDAN DÜZENLENEN VE UÜ-TTO TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN TECHUP TEKNOLOJİ ODAKLI HIZLANDIRICI PROGRAMI BAŞLADI

TechUp – Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA)nın finansmanıyla Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO) tarafından teknoloji ve inovasyon odaklı girişimciliğin güçlendirilmesi, teknoloji tabanlı firmaların desteklenerek büyüme ve gelişmeye katkı sağlanması amacıyla yürütülen bir hızlandırıcı programıdır.

Bursa’da faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan hızlandırıcı programı kapsamında firmaların yatırım yapılabilir hale gelmesi için eğitim ve mentorluk hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

Program kapsamında 23 Mart 2018 tarihinde verilen eğitim ile firmaların genel terminoloji ve süreçler hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanmıtır.

Programa seçilen herbir firma ile bire-bir mentorluk görüşmelerine başlanmıştır. Firmaların büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmanın yatırım yapılabilir hale getirilmesi amaçlanan hızlandırıcı programı kapsamında firmaların finansal, fikri mülkiyet ve pazar araştırması raporları hazırlanacaktır.