Duyurular
Ana Sayfa / Bültenler / Aralık 2017 E-Bülten / ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ VII. BİLGİLENDİRME VE AR-GE GÜNLERİ

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ VII. BİLGİLENDİRME VE AR-GE GÜNLERİ

Uludağ Üniversitesi Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri etkinliği ile Üniversitelerimizde yürütülmekte olan veya yürütülmesi planlanan akademik çalışmaların ve laboratuvar/diğer alt yapı olanaklarının tüm üniversite akademik birimleri ile paydaş üniversite ve araştırma merkezleri ile kamu, sanayi ve özel sektörle paylaşılarak etkin çalışma gruplarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Etkinliğin diğer bir amacı da akademisyen ve özel sektör çalışanlarının fikir ve projelerini kamu, sanayi ve özel sektöre ulaştırarak işbirliği olanaklarını arttırmaktır. Böylece yeni fikir ve projelerin oluşturulması, proje çıktılarının lisanslanması ve ürüne dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Etkinlik kapsamında sanayi, özel sektör ve kamu temsilcileri devam eden AR-GE çalışmalarını, patentlerini ve yeni fikirlerini hazırladıkları posterlerle tüm katılımcılara sunabilme olanağına sahip olacaklardır. Ayrıca, işbirliği olanaklarını ve üniversitelerden beklentilerini tartışabilecekleri özel mekânlar da kendilerine tahsis edilebilecektir.

Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri’nin yedincisi 3-4 Nisan 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Akademisyenler ve diğer sektör temsilcileri, yürüttükleri veya gerçekleştirmeyi planladıkları araştırma projelerini poster olarak hazırlayacak ve üniversitenin tüm akademik birimlerine, kamu kuruluşları ve özel sektördeki paydaşlarına tanıtma imkânı bulacaklardır.

Poster sunumlarının yanı sıra etkinlikte, paneller, bilgilendirme toplantıları, deneyim paylaşım toplantıları, İyi Fikir iş projeleri yarışması düzenlenecek ve randevulu patent bilgilendirme görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

İyi Fikir Yarışması detayları ve başvuru için lütfen TIKLAYINIZ.

Sponsorluk dosyası için TIKLAYINIZ.