Ana Sayfa / Bültenler / Kasım 2017 E-Bülten / Bizden haberler_kasım17 / TECHUP BURSA HIZLANDIRICI PROGRAMINI FİRMALARIMIZA TANITTIK

TECHUP BURSA HIZLANDIRICI PROGRAMINI FİRMALARIMIZA TANITTIK

30 Kasım 2017 son başvuru tarihli Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı (TechUP) 03 Kasım 2017’de ULUTEK Konferans Salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısı ile firmalara tanıtıldı.

TechUP; Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı ve Uludağ TTO tarafından yürütülen ve Bursa’da faaliyet gösteren firmalara yönelik eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hızlandırıcı programıdır.

Programda amaç, Bursa’da faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan; fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebeplerle gerçekleştiremeyen 10 firmanın büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmaların yatırım yapılabilir hale getirilmesidir. Programın hedeflediği firmalar geliştirdikleri teknoloji ile programa başvuru yapacaktır. Seçilen firmalar, 3 ay sürecek eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan hızlandırıcı programa alınacak ve program sonunda düzenlenecek Demo Day ile yatırımcı karşısına çıkacaktır.

Program yenilikçi teknoloji üreten firmaların desteklenmesi için global girişimcilik ekosistemindeki eğilimler dikkate alınarak tasarlanmıştır. TechUP sıradan bir girişimcilik eğitimi değildir. Tamamen firmaların yenilikçi ve teknolojik ürün/hizmetlerine yönelik uygulamalar içeren interaktif bir programdır. Bu programda firmalara doğrudan maddi bir destek sunulmamaktadır. Firmaya katma değer yaratmak ve firmayı yatırımcıya hazırlamak hedeflenmektedir.