Ana Sayfa / Bültenler / Ekim 2017 E-Bülten / Bizden haberler_Ekim17 / EUROGİA PO DAYS 2017’DE BURSA SANAYİSİ İÇİN PROJE ORTAKLARI ARIYORUZ

EUROGİA PO DAYS 2017’DE BURSA SANAYİSİ İÇİN PROJE ORTAKLARI ARIYORUZ

EUREKA`nın Enerji Kümesi olan, EUROGIA2020 programı için düzenlenen Bilgi günü 5 Ekim 2017 tarihinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. TÜBİTAK, CARDTEK ve ENERJİSA`nın desteğiyle düzenlenen program ENGIE, GE Oil&Gas, ACCIONA Energy, Air Liquide, SAFT Batteries, DCNS Energy, ENERJISA ve Cardtek gibi alanında lider 10 enerji teknoloji şirketi tarafından yönetilmektedir. 2008 yılından itibaren 41 çok uluslu projeyi hayata geçiren EUROGIA2020, İstanbul ‘’Project Outline’’ gününde Türk şirketlerin liderliğinde çok uluslu AR&GE projeleri üretmeyi hedefliyor.

TÜBİTAK`ın yönlendirmesiyle üç farklı alanda gerçekleştirilen proje pazarında: güneş enerji teknolojileri, akıllı şebekeler ve enerji verimli binalar ele alındı.

EUROGIA2020 projelerine katılan Türk proje ortakları, TEYDEB 1509 programından faydalanmaktadırlar. Yapılan görüşmelerde Bursa sanayisinin yer alabileceği projeler belirlenerek ilgililer sanayicilerle iletişime geçirilmiştir.