Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / AKILLI ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ YARIŞMASI 2017

AKILLI ULAŞIM ÇÖZÜMLERİ YARIŞMASI 2017

Yarışmanın çıkış noktası, İstanbul’daki ulaşım deneyimi için bilişim teknolojileri ile yaratıcı çözümler aranırken; bu konuda önerilerini hayata geçirmek isteyen girişimcilerin ve girişimcilik kültürünün desteklenmesidir.

Seçilen çözüm eğer İBB’nin üzerinde çalıştığı veya gerçekleştirmiş olduğu projelere yenilikçi yaklaşım getiren, uygulanabilir bir proje ise, İBB ile işbirliği yapma ve uygulama olanağı elde edebileceksiniz.

İstanbul’da yaşayanların ulaşım deneyimlerinin yenilenmesi ve/veya mevcut ulaşım yöntemlerinin iyileştirilmesine yönelik teknoloji tabanlı yenilikçi çözüm önerileri arıyoruz.

Bu bir fikir yarışması değildir. Öneriler; fikir aşamasını geçmiş, olgunlaşmış, başvuru sırasında olmasa da Eylül ayında yapılacak Yarı Final’ de prototip veya demo edilebilir, bilgi teknolojisi içeren bir çözüm olmalıdır.

Satınalma için açılmış bir yarışma değildir. Tamamen girişimciler arasında yenilikçi ‘Akıllı Şehir’ projeleri geliştirilmesi için dikkat çekmek, bu konuda çalışan girişimcileri ve girişim kültürünü desteklemek amacıyla tasarlanmış bir yarışmadır.

Seçilen çözüm eğer İBB’nin üzerinde çalıştığı veya yaptığı projelere yenilikçi yaklaşım getiriyor ve uygulanabilir bir proje ise, İBB ile işbirliği yapma ve uygulama olanağı elde edebileceksiniz.

Kimler katılabilir?

En az 2 kişiden oluşan takımlar, en fazla 3 yaşındaki şirketler.

Nasıl başvurulur?

Yarışmaya katılmak için öncelikle başvuru sayfasından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
Başvurunuz onaylandıktan sonra giriş sayfasından yarışma yönetim portalımıza girerek çözüm önerinizi detayları ile birlikte sunabilirsiniz.

Çözüm önerinizi taslak olarak kaydedebilir ve tamamlanınca gönderebilirsiniz.
Yarışma hakkında gelişmelerden haberdar olmak ve bilgilendirilmek için, kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.