Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / EMBL Doktora Sonrası Araştırma Bursu EIPOD Başvurularınızı Bekliyor!

EMBL Doktora Sonrası Araştırma Bursu EIPOD Başvurularınızı Bekliyor!

2017 yılında EMBL ve Maria Sklodowska-Curie Programı tercihen farklı birimlerde yer alan en az 2 araştırma grubu içeren 20 doktora sonrası araştırmacıya EIPOD (EMBL Interdiciplinary postdocs) Programı kapsamında destek verecek. Programda yer alan her proje EIPOD’a resmî ev sahipliği yapmak üzere, EMBL’den 1 bilimsel danışman içermekte. Tüm projelerin EMBL partner laboratuvarlarıyla işbirliği içinde olması gerekmekte olup, endüstri ve akademiden gelen dış ortaklar da projelerde yer alabiliyor.

EIPOD Programı gereği, başvuru sahibi genç araştırmacılar, araştırma projesi önerisi hazırladıktan sonra projenin içeriğine son halini vermek amacıyla, projeye ev sahipliği yapacak olası EMBL danışmanı ile doğrudan iletişime geçmek zorunda. EMBL araştırma birimlerine, https://www.embl.de/training/postdocs/02-entry_routes/research_units/index.html, başlıklarına ise https://www.embl.de/training/postdocs/02-entry_routes/research_topics/index.htmlbağlantısından erişilebilir.

Kimler Başvurabilir? EIPOD burs programına tüm uluslardan doktora sonrası araştırma yapmak isteyen araştırmacılar başvurabilir. Bununla birlikte, başvuru sahibinin mükemmellik seviyesinde disiplinlerarası çalışmalar yapmakta olması gerekiyor. Başvuru sahibi, doktora derecesine, ya da 4 yıl boyunca tam zamanlı araştırma tecrübesine sahip olmalı. Hâlihazırda başka bir enstitüde doktora sonrası araştırma yapmakta olan araştırmacılar programa başvuru yapabilir. Hâlen EMBL’de çalışmakta olan araştırmacılar başvuru son tarihine göre, son 3 yılda EMBL’deki çalışma süresi 12 ayı geçmemek koşuluyla programa başvurabilir.

Başarılı adaylar, EIPOD programıyla birlikte EMBL Doktora Sonrası Araştırma Programı’na da katılacak; böylece EMBL’de ileri seviye eğitim ve kariyer fırsatlarına sahip olacak. Notlar

Başvurular EMBL’ye doğrudan yapılır.

Program hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

EMBL program ve destekleri hakkında tüm sorularınızı embl@tubitak.gov.tr e-posta adresine göndrebilirsiniz.

Önemli Tarihler
14 Eylül / Başvuru için son tarih
15 Eylül-10 Ekim / Başvuruların uygunluk değerlendirmesi
10-15 Ekim / Mülâkata seçilenlerin listesinin açıklanması
16 Ekim / Seçilen adaylara davetiye gönderilmesi / Başvuruları reddedilenlere bilgi verilmesi
27-28 Kasım / Seçilen adayların EMBL merkezlerine ziyareti
29 Kasım / Seçilen adayların EMBL Heidelberg Merkezi’ni ziyareti
30 Kasım / Mülâkat (EMBL Heidelberg)
7 Aralık / Desteğe hak kazanan adayların bilgilendirilmesi