Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / Geleneksel BuluşAlım Günü’nde Akademisyenlerimiz ile bir araya geldik…

Geleneksel BuluşAlım Günü’nde Akademisyenlerimiz ile bir araya geldik…

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi olarak Akademisyen ve Araştırmacılarımızın fikir ve teknolojilerini koruma altına alınması ve ekonomik değere dönüşmesi ile ilgili çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Geleneksel olarak buluş bildiriminde bulunmuş Araştırmacılarımızla yapmış olduğumuz buluşmalarımızın 2016 yılı içerisindeki toplantısını 23 Aralık Cuma günü ULUTEK Yazılım Vadisi Toplantı salonunda geçekleştirdik.

Gerçekleştirilen toplantıda, 2016 yılında buluş bildiriminde bulunmuş Araştırmacılarımızın birbirleri ile tanışması, multi-disipliner çalışma gruplarının oluşması, geliştirilen teknolojilerden uygun olanlarının birbirleri ile entegrasyonunun sağlanması ve Üniversitemizin değer üretme potansiyelinin ortaya çıkartılması amaçlanmıştır.

Toplantıda çözüm ortağımız olan Destek Patent Firmasından Hakan Özcan, buluş bildiriminden patent belgesi alma aşamasına kadar uygulanan süreçler hakkında bilgilendirme yaparak, süreç ve uygulamalar ile ilgili merak edilen noktalar hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.