Duyurular
Ana Sayfa / Çağrılar / Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı çağrısı başvuruları almaya başlamıştır

Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı çağrısı başvuruları almaya başlamıştır

UFUK2020 (Horizon 2020) Marie Sklodowska Curie Araştırma Programları ve Bursları 4 ana başlığından biri olan Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı çağrısı başvuruları almaya başlamıştır.

Araştırma ve Yenilikçilik Değişim Programı (Research and Innovation Staff Exchange Scheme-RISE): Avrupa içinden ve dışından üniversite, araştırma merkezi ve araştırma faaliyetleri yürüten sanayi kuruluşlarının en az 3 tanesinin bir araya gelmesi ile oluşturulacak araştırma projeleri kapsamında konsorsiyum içerisinde yer alan kurumlar arası araştırmacı, teknik ve idari personelin değişimi ile uluslararası ve sektörler arası bilgi ve teknoloji transferinin sağlanmasını hedeflemektedir.

Son Katılım Tarihi: 5 Nisan 2017

Toplam Çağrı Bütçesi: 80,000,000 €

Kimler Katılabilir?: Hem akademik hem de akademik olmayan kuruluşlar başvuru yapabilirler. Özellikle, küçük ve orta ölçekli işletmelerin katılımı (KOBİ’ler) teşvik edilmektedir.

Destek Kapsamı: Hibe, personelin geçici görevlendirilmesi için uygun fonu sunmaktadır. Üyelerine bir aydan bir yıla kadar araştırma, eğitim ve ağ oluşturma faaliyetlerini desteklemek için finansman sağlanır.

RISE projesi dört yıla kadar sürebilir.

Detaylı Bilgi İçin: tıklayınız…