Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / 2016 yılı EMBL Uluslarası Doktora Programı’na başvurular 1 Ağustos’ta başladı

2016 yılı EMBL Uluslarası Doktora Programı’na başvurular 1 Ağustos’ta başladı

Sisteme Son Kayıt Tarihi : 17 Ekim 2016 (çevrimiçi (online) başvuru)

Son Başvuru Tarihi: 24 Ekim 2016

Referanslar İçin Son Tarih : 26 Ekim 2016

Mülâkat Tarihleri : 
EMBL-EBI Hinxton :25-27 Ocak 2017
EMBL Grenoble :Tarih ilan edilecek
EMBL Hamburg :Tarih ilan edilecek
EMBL Monterotondo :25-27 Ocak 2017
EMBL Heidelberg :30 Ocak–3 Şubat 2017

1974 yılında kurulan Avrupa Moleküler Biyoloji Laboratuvarları (European Molecular Biology Laboratories‒EMBL), yaşam bilimleri alanında dünyanın önde gelen çokuluslu araştırma kurumuları arasında yer almaktadır. Almanya, Fransa, İtalya ve İngiltere’de bulunan beş merkezden oluşan EMBL, enstitülerinde gerçekleşen temel yaşam bilimleri alanındaki bilimsel çalışmaların yanında pek çok bilim insanını biraraya getirecek platformların oluşmasına imkân sağlamaktadır

Bu platformlardan biri olan Uluslarası Doktora Programı, moleküler biyoloji alanında dünyada en iyi doktora programlarından biri olarak kabül görmektedir. Farklı EMBL merkezlerinde 200 doktora öğrencisine eğitim ve araştırma olanağı tanıyan Program, her yıl 50 yeni doktora öğrencisini bünyesine katmaktadır.

EMBL Uluslarası Doktora Programı ile ilgili detaylı bilgilere ve kayıt-başvuru için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

EMBL ve EMBO destek ve programları ile ilgili tüm sorularınızı TÜBİTAK Ululsalarası İşbirliği Daire Başkanlığı İkili ve Çoklu İlişkiler Müdürlüğü’nden EMBL/ EMBO Ulusal İrtibat Noktası Dr. Jale Şahin’e (jale.sahin@tubitak.gov.tr) iletebilirsiniz.