Duyurular
Ana Sayfa / Haberler / Mayıs Ayı KUSİ Faaliyetleri

Mayıs Ayı KUSİ Faaliyetleri

 http://www.uludagtto.com/assets/images/tto/haberler/haber90.jpg

Bu çalışma döneminde (1 Mayıs-31 Mayıs), önceki çalışma döneminde yapılan ziyaretler sonucunda belirlenen kısa hedefler için TÜBİTAK TEYDEB proje hazırlığı ya da Ar-Ge Merkezi kurulumu gibi çeşitli faaliyetler gerçekleştirilmiştir. Aynı zamanda bakanlık tarafndan çıkarılan illere göre belirlenen ara ürün listesinde Bursa ilinde gerçekleştirilebileceği belirtilen ancak başarısız sonuçlanan proje çalışmaları tekrar gündeme alınarak firma ve akademisyen ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Find toddler birthday party gilbert.

Bu kapsamda mayıs ayı çalışma döneminde toplam 20 firma ziyareti gerçekleştirilmiştir. Ziyaretler sırasında firmaya KUSİ faaliyetleri anlatılmış olup, arge faaliyetlerinin ülkemiz ve firma adına öneminden bahsedilmiştir.

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında aynı zamanda ilçe Ticaret ve Sanayi Odalarının ziyareti önem taşımaktadır. Konuyla ilgili Mayıs ayı çalışma döneminde de bilgilendirme ve farkındalık oluşturmak adına ilçe Ticaret ve Sanayi Odalarına ziyaretler düzenlenmiştir. Bu çalışma döneminde Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası ile İznik ve Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odalarına ayrı ayrı ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

Aynı